Shaqiri dhe Liverpooli marrin një super-lajm para ndeshjes me Bayernin

Shaqiri dhe Liverpooli marrin një super-lajm para ndeshjes me Bayernin

Sport janar 11, 2019 - 11:21
Detajet

Thomas Muller do t'i mungojë në të dyja ndeshjet për Bayern Munich në duelin kundër Liverpoolit në garën më prestigjioze në Evropë.

Bayern Munich dhe Liverpool do të përballen me njëra-tjetrën në kuadër të fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Por, Muller do t'i mungojë kampionit në fuqi të Gjermanisë shkaku i pezullimit për dy ndeshje mos-lojë që nga marrë nga UEFA, raporton Zëri.

Image

Arsyeja e pezullimit të sulmuesit gjerman është pas kartonit të kuq që mori në ndeshjen e fundit kundër Ajax.

Pas një ndërhyrje 'kung-fu' nga Muller në Nico Tagliafico, gjyqtari i ndeshjes në fjalë, e përjashtoi direkt nga loja reprezentuesin gjerman.

Por, pas ndeshjes, Muller kishte thënë se ndërhyrja e tij ishte e paqëllimtë dhe se i ka kërkuar falje lojtarit të Ajax, Tagliafico./Zëri/