E jashtëzakonshme: Zgjohet Schumacher

E jashtëzakonshme: Zgjohet Schumacher

Sport dhjetor 17, 2018 - 12:30

Me 29 dhjetor do të bëhen pesë vjet nga lëndimi i rëndë i Michael Schumacher pas një rrëzimi gjatë skijimit në alpet franceze.

Sportsmail ka mësuar se ylli i garave nuk është i shtrirë në shtrat, por kërkon kujdes mjekësor (të infermierëve), përcjell Bota sot.

Bashkëshortja e Schumacherit, Corinna, me të cilën ai u martua në vitin 1995, ka insistuar në fshehtësinë e gjendjes së tij, një kërkesë që është mbajtur me besnikëri nga të gjithë ata rreth tyre.

Miqtë nuk flasin. Nëse nuk veprojnë kështu, ata nuk janë më miq.

Kujdesi i përhershëm dhe fizioterapia kushton më shumë se 50,000 funte në javë.

Banorët vendas në Gland, një qytet me 13,000 banorë që ndodhet midis Gjenevës dhe Lozanës, e dinë situatën më të fundit mjekësore të superyllit që jeton në mesin e tyre.

Image

Image

Image