‘Goal’: Këta janë futbollistët më të vlefshëm të Kosovës nën moshën 23-vjeçare

‘Goal’: Këta janë futbollistët më të vlefshëm të Kosovës nën moshën 23-vjeçare

Sport dhjetor 09, 2018 - 15:51
Detajet

Uebsajti ndërkombëtar i futbollit, "Goal.com" e ka publikuar listën e futbollistëve më të vlefshëm të Kosovës nën moshën 23-vjeçare, duke u bazuar në burimet e "transfermarkt.de".

Kosova arriti sukses historik në garën inauguruese të UEFA-s, Ligën e Kombeve, duke e fituar grupin 3 të Ligës D.

Për shkak të këtij triumfi,  Kosova arriti ta sigurojë promovimin nga Liga D në Ligën C, si dhe siguroi një vend në play-offs për kualifikime në Kampionatin Evropian, shkruan Goal.com, transmeton Gazeta Express.

Ja futbollistët më të vlefshëm të Kosovës sipas "Goal.com":

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image