Rodrygo s’ do ti bashkohet Realit në janar

Rodrygo s’ do ti bashkohet Realit në janar

Sport dhjetor 06, 2018 - 11:04
Detajet

Futbollisti i Santosit, Rodrygo nuk beson se do t’i bashkohet Real Madridit gjatë afatit kalimtar të janarit, transmeton zeri.info

Braziliani do të festojë ditëlindjen e tij të 18-të në janar, por nuk pret që të largohet nga Santosi drejt madrilenëve para korrikut.

Gjigandi spanjoll ka arritur marrëveshje me Santosin për ta transferuar futbollistin për rreth 45 milionë euro.

“Un besoj që ekziston ndonjë shans që të shkoj më herët te Madridi. Jemi pajtuar që unë të shkoj në korrik. Kjo është marrëveshja mes Santosit dhe Real Madridit”, deklaroi Rodrygo.

“Jam i përqendruar te Santosi”, shtoi braziliani, i cili doli në vendin e katërt në garën për “Topin e Artë” për të rinj, që u fitua nga Kylian Mbappe./Zëri