Shaqiri nënshkruan për Liverpool

Shaqiri nënshkruan për Liverpool

Sport korrik 13, 2018 - 09:15
Lexo detajet

Liverpooli ka arritur marrëveshjen me sulmuesin shqiptar Xherdan Shaqiri.

Kontrata është 13.75 milion funta, ndërsa kontrolli mjekësor do kryhet të premten.

Kjo është prurja e tretë për të kuqtë, ndërsa Shaqiri nënshkruan gjithashtu për herë të tretë me një klub të madh pas Bajern Mynih dhe Inter Milan. Lajmi konfirmohet edhe nga një sërë mediash britanike.

Tashmë shqiptaro-zvicerani mund të shpresojë Champions League dhe do ketë në krah njërin ndër sulmuesit më të mirë të botës: Muhamed Salah. /Albinfo