Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit te Juventusi

Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit te Juventusi

Sport korrik 11, 2018 - 16:04
Detajet

Ronaldo zyrtarisht është lojtar i Juventusit. 

Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi "bardhë e zi".

Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i Ronaldos që thuhet se ka qenë negociatori numër një i kësaj lëvizje. 

Për punën e tij dhe për kalimin me sukses të Ronaldos të Juventus, Jorge Mendes do të paguhet nga klubi italian plotë 11 milion euro.