ISIS kërcënon Messin dhe Ronaldon me heqje koke: Gjaku juaj do ta lajë tokën

ISIS kërcënon Messin dhe Ronaldon me heqje koke: Gjaku juaj do ta lajë tokën

Sport maj 17, 2018 - 13:55
Detajet

iSIS ka paralajmëruar sulme terroriste në prag të nisjes së Kupën së Botës, që do të mbahet në Rusi.

Këtë herë në qëndër të vëmendjes ndodhen yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo ku në një foto tmerruese të montuar nga organizata terroriste, shihen dy lojtarët duke u masakruar nga terroristët raporton albeu.com

Në fotot e publikuara gjithashtu kishte edhe disa mesazhe të shkruara.

“Gjaku juaj do ta lajë tokën”, shkruhej në njërën nga fotot e publikuara. 

Nuk kanë kaluar as 1 muaji që nga kërcënimi i fundit i organizatës terroriste për organizatorët e eventit të madh futbollitik. 

Frika është duke u rritur shumë kohët e fundit, se ISIS mund t’i realizojë kërcënimet në Rusi, ndërsa masat e sigurisë tashmë janë nrritur në nivel shumë të lartë për të paraprirë çdo situatë. 

Image