Arsenal në kërkim të një trofeu për ta nderuar Wengerin

Arsenal në kërkim të një trofeu për ta nderuar Wengerin

Sport prill 26, 2018 - 20:13
Formacionet zyrtare Arsenal – Atletico Madrid!

Arsenal dhe Atletico Madrid do të takohen sonte në Emirates ku Arsenal është në kërkim të trofeut europian për ta nderuar trajnerin e tyre legjendar, Arsene Wenger.

LEXO EDHE: Valon Berisha starton kundër Marseille për ta shkruar historinë me Salzburg

Jo vetëm kaq!

Në rast se topxhinjtë eliminojnë nga Europa Ligë Atleticon, atëherë ata do të kërkojnë këtë trofe që në vitin e ardhshëm të jenë në Ligën e Kampionëve. /Express/

Këto janë formacionet zyrtare:

Arsenal: Ospina; Bellerin, Mustafi, Kosielny, Monreal; Ramsey, Xhaka, Wilshere; Welbeck, Ozil, Lacazette

Atletico Madrid: Oblak; Vrsaljko, Gimenez, Godin, Lucas; Correa, Saul Niguez, Partey, Koke; Griezman, Gameiro