Bayern – Besiktas, kështu u mbyll ndeshja!

Bayern – Besiktas, kështu u mbyll ndeshja!

Sport shkurt 20, 2018 - 22:39

Është mbyllur ndeshja e parë e së tetës së finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Bayern Munichut dhe Besiktasit, shkruan Zëri.info.

Gjiganti bavarez ka fituar me rezultat të thellë 5:0, pasi e dominoi totalisht kundërshtarin.

Nga dy gola për Bayernin i kanë shënuar Thomas Muller e Robert Lewandowski, kurse një tjetër e shtoi Kinsley Coman.

Duhet cekur se mysafirët po luajnë me një lojtar më pak nga minuta e 16-të pas ndëshkimit me karton të kuq të Domagoj Vida. /Zëri/