Mouriho paralajmëron transferimin e Sanchez

Mouriho paralajmëron transferimin e Sanchez

Sport janar 14, 2018 - 10:18

Jose Mourinho e dëshiron sulmuesin Arsenalit, Alexis Sanchez, i cili po kërkohet edhe nga Manchester City dhe Liverpool

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se gjatë verës së ardhshme do të tentojnë transferimin e një mbrojtësi, mesfushori dhe sulmuesi.

Por, ai po ashtu e pranoi se nëse do të kenë një mundësi për të transferuar një lojtar gjatë janarit, atëherë do ta bëjnë.

Fjala ishte për Alexis Sanchez, i cili pritet të largohet nga Arsenal.

“Ne dua tre lojtarë gjatë verës së ardhshme, një mbrojtës, mesfushor dhe sulmues”, tha portugezi gjatë konferencës për media.

“Nëse në dimër marrim njërin, atëherë në verë transferojmë tre minus një. Nëse bëjmë diçka tani, atëherë nuk e bëjmë në verë”, vazhdoi ai.

“Nëse është një mundësi fantastike gjatë dimrit, atëherë luftojmë për atë mundësi fantastike. Nëse ndodh, ndodh”, u shpreh në fund Mourinho. /Express/ 

Image