Reali ofron miliona dhe Ronaldon për Neymar

Reali ofron miliona dhe Ronaldon për Neymar

Sport janar 14, 2018 - 08:20

Real Madrid do të bëjë disa ndryshime verën e ardhshme, duke larguar dhe transferuar disa lojtarë të tjerë

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është i lodhur me Cristiano Roanldon dhe beson se ka ardhur koha për ndryshime.

Pas paraqitjeve të dobëta këtë sezon, Perez beson se është momenti i duhur që Ronaldo të largohet dhe në vend të tij të vijë braziliani i PSG-së, Neymar.

Sipas El Larguero, spanjolli gjatë verës do të ofrojë një shumë të majme PSG-së dhe shërbimet e Ronaldos për brazilianin.

Perez është i çmendur për Neymar dhe beson se ai do të mbante skuadrën në nivele të larta, ashtu siç ishte në vitet e fundit.

Neymar në 22 ndeshje për PSG ka shënuar 20 gola dhe ka dhuruar 14 asistime, ndërsa Ronaldo në anën tjetër në 14 ndeshje ka shënuar vetëm 4 gola. /Express/ Image