Enrique kthehet si trajner, zgjedh top klubin nga Premierliga

Enrique kthehet si trajner, zgjedh top klubin nga Premierliga

Sport janar 13, 2018 - 09:35

Luis Enrique mund të rikthehet si trajner në Premierligë.

Ish trajneri i Barcelonës ka hyrë në mesin e kandidatëve për pasardhës të mundshëm të Antonio Contes në bankinën e Chelseas.

Mediat angleze raportojnë se pas deklaratës nga Conte se mund të largohet nga detyra pas përfundimit të këtij sezoni, Enrique është shfaqur si kandidat i ri për zëvendësues të italianit, përcjell “lajmi.net”.

Enrique është aktualisht i lirë dhe mund ta presë bankinën e Chelseas nga sezoni i ri.