Shqipëria triumfon në Turqi

Shqipëria triumfon në Turqi

Sport nëntor 13, 2017 - 19:18

Shqipëria ka shënuar fitore 3:2 në ndeshjen miqësore ndaj Turqisë, raporton zeri.info

Armando Sadiku (24, 39’) dhe Eros Grezda (55’) shënuan golat për shqiptarët, kurse për turqit realizuan Cengiz Under (47’) dhe Emre Akbaba (60’)./Zëri

 

 - Rezultati përfundimtar është 2:3

- Emre Akbaba (60’) realizon golin e dytë për Turqinë

- Eros Grezda shënon golin e tretë për Shqipërinë në minutën e 55-të

 

- Turqia ngushton epërsinë në 1:2 me anë të Cengiz Under në minutën e 47-të. 

- Fillon pjesa e dytë

- Përfundon pjesa e parë

- Ledian Memushaj ndëshkohet me karton të kuq në minutën e 41-të

- Sadiku shënon edhe golin e dytë për Shqipërinë në minutën 39-të

- Shqipëria kalon në epërsi 0:1 me anë të Armando Sadikut në minutën e 24-të

- Grezda tenton me një goditje në minutën e 13-të, por topi devijohet dhe Shqipëria fiton një goditje nga këndi.

- Fillon takimi

- Intonohen himnet e të dyja kombëtareve