Zbulohen dy artistët e parë të “RAVE Festival”, që mbahet më 5 nëntor

Zbulohen dy artistët e parë të “RAVE Festival”, që mbahet më 5 nëntor

Showbiz September 21, 2022 - 09:14

Nëntori do të jetë më argëtues dhe edukues se kurrë më parë. Menjëhere pas Prishtina Music Conference, natën e 5 nëntorit, festivali me i ri në rajon do të mbajë edicionin e parë.

I pritur me padurim nga rinia kosovare, line up-I ka filluar të shpaloset këtë jave në rrjetet sociale të Rave Festival. Në instagramin e tyre @ravefestival.ee janë lajmëruar dy artistët e parë që do të përformojnë në festival me 5 Nëntor në AMC Hall.

Kiti Arsa dhe Tomoki Tamura janë artistë super të talentuar internacional të cilët do të vijnë në AMC për të na ofruar një super natë.

Kiti Arsa, artiste berlineze me një shije të mrekullueshme në muzike, energji tërheqëse dhe e dashur për audiencën, e bëjnë atë një ndër DJ më të kërkueshme në eventet IT. Ajo lëshon muzikë rregullisht në evente të brendeve të mëdhaja botërore dhe është organizuese e eventeve të saj "Shari Vari" ku prezanton artista nga bota muzikore internacionale underground.

Image

Tomoki Tamura, DJ dhe producent nga Osaka, Japonia është emri I dytë I lajmëruar në line-upin e Rave Festival. Ai e zhvilloi karrierën e tij duke lëshuar muzikë në klubet më të mëdhaja në Osaka për të vazhduar jetën në Londër, ku filloi eventin e quajtur "Holic" në 2004. Deri më sot, Tamura ka lancuar më shumë se 40 disqe. I bazuar tani në Berlin, ai argëton një audiencë botërore duke na përfshirë edhe ne me 5 Nëntor.

Image

Presim me padurim për të parë më teje se cfarë po na ofron Rave Festival me 5 Nëntor në AMC Hall.

Biletat mund t'i gjeni online në: www.rave-travel.com

Ky është artikull i sponsorizuar.