Vdes në moshën 49-vjeçare aktorja e famshme Robyn Griggs

Vdes në moshën 49-vjeçare aktorja e famshme Robyn Griggs

Showbiz August 15, 2022 - 21:07

Aktorja Robyn Griggs është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare.

Vdekja u njoftua nga një mik në një deklaratë të postuar në faqen e Griggs në Facebook.

“Me një zemër të rëndë, jam i pikëlluar të njoftoj vdekjen e Robyn,” thuhej në deklaratën e 13 gushtit. “Megjithatë, ajo nuk po vuan më dhe do të donte që ne ta kujtojmë atë dhe kujtimet e mira”.

Ajo vazhdoi, “Nuk do ta harroj kurrë se sa e hapur ishte për të treguar historinë e saj dhe duke pranuar që unë ta ndihmoja atë ta tregonte atë. Ajo donte të ndihmonte njerëzit dhe të përhapte fjalën e historisë së saj për ta bërë këtë. Unë isha i nderuar ta bëja këtë.”

“RIP miku im, të dua dhe buzëqesh kur të mendoj”, përfundon deklarata. /shqip