Fansat e Drake të mërzitur që ai do të mbajë një koncert me Kanye West, pas tragjedisë në Festivalin “Astroworld”, ku mbetën të vdekur 10 persona

Fansat e Drake të mërzitur që ai do të mbajë një koncert me Kanye West, pas tragjedisë në Festivalin “Astroworld”, ku mbetën të vdekur 10 persona

Showbiz November 21, 2021 - 21:22

Këngëtari i njohur, Drake do të rikthehet në skenë më pak se dy muaj pas performancës në Festivalin Astroworld të Travis Scott, ku një rritje e turmës rezultoi në vdekjen e 10 pjesëmarrësve të koncertit dhe plagosjen e qindra të tjerëve.

Reperi 35-vjeçar është duke u bashkuar me kolegun e tij muzikant dhe ish-rivalin Kanye West, 44 vjeç, për të bashkë-titulluar koncertin e përfitimeve “Free Larry Hoover” më 9 dhjetor në Los Angeles Memorial Coliseum.

Menjëherë pas konfirmimit të lajmit, fansat e Drake dolën në rrjetet sociale për të shprehur se sa 'të mërzitur' është që krijuesi i hiteve të “One Dance” po mban një performancë live kaq shpejt pas tragjedisë së 5 nëntorit.

Image

"Drake dhe Kanye të kenë një koncert falas janë të çmendur, është zhdukur përsëri bota astrow," reagoi me tmerr një përdorues i Twitter - megjithëse shfaqja nuk do të jetë falas pasi është një ngjarje me bileta që do të vihet në dispozicion të publikut për blerje të hënën më 22 nëntor.

"Drake u qetësua me Kanye për të hequr vëmendjen nga përfshirja e tij në astroworld", pretendoi një përdorues i Twitter-it, ndërsa një tjetër pasqyroi ndjenjat e tyre duke pranuar se e gjetën kohën e shpalljes së koncertit si "të dyshimtë".

"Unë mendoj se nëse diçka është e çuditshme, është se këto njoftime si ai me kë po takohet kim dhe me drake dhe Kanye duke performuar së bashku janë të gjitha të përshtatshme... shpërqendrime nga padia 2 miliardë dollarëshe e Astroworld," spekuloi një përdorues tjetër.