Aktori i njohur, Tarek El Moussa, infektohet me COVID-19, pavarësisht se është vaksinuar plotësisht

Aktori i njohur, Tarek El Moussa, infektohet me COVID-19, pavarësisht se është vaksinuar plotësisht

Showbiz September 21, 2021 - 23:00

Aktori i njohur,Tarek El Moussa ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pavarësisht se ishte plotësisht i vaksinuar.

“Që atëherë ai ka bërë pjesën e tij për të qëndruar i sigurt dhe për t’u shëruar duke u karantinuar me të fejuarën e tij, Heather Rae Young, të dy të cilët janë plotësisht të vaksinuar,” tha përfaqësuesi I El Moussas për Page Six të martën, përcjell Zeri.info.

Publicisti gjithashtu tregoi se El Moussa, 40 vjeç dhe Young, 34, ishin duke u testuar “shumë herë në javë” ndërsa filmonin shfaqjet e tyre përkatëse, “Flip or Flop” dhe “Selling Sunset”.

“Tarek kishte shumë teste negative javën e kaluar dhe një pozitiv,” shtoi përfaqësuesi. “Testet e Heather Rae dolën të gjitha negative.”

Prodhimi në shfaqjet e tyre HGTV dhe Netflix u shty menjëherë “nga një kujdes i madh”,.

“Çifti ka marrë të gjitha masat paraprake të nevojshme për t’i mbajtur të gjithë të sigurt,” tha përfaqësuesi i tyre. “Tarek po dëgjon këshillat e mjekëve të tij dhe nuk do të planifikohet të kthehet në xhirime derisa të rezultojë negativ dhe karantina e tij të jetë e plotë.”

Na thuhet se investitori i pasurive të paluajtshme po ndihet mirë dhe nuk ka simptoma. Young gjithashtu “vazhdon të ndihet mirë dhe rezultati negativ”. /Zëri