Vajza e Beyonces dhe Jay-Z, Blu Ivy, bëhet fituesja më e re në histori të MTV VMA-së

Vajza e Beyonces dhe Jay-Z, Blu Ivy, bëhet fituesja më e re në histori të MTV VMA-së

Showbiz September 14, 2021 - 12:19

Vajza e madhe e Beyonces dhe Jay-Z, Blu Ivy, është bërë fituesja më e re e “MTV Video Music Awards”, që u mbajt të dielën mbrëma.

Nëntëvjeçarja këtë çmim e mori si një kompozitore dhe kontribuoi me vokale në këngën “Brown Skin Girl”, nga albumi i Beyonce, i cili titullohet “The Lion King: The Gift”.

Videoklipi i “Brown Skin Girl” fitoi trofeun Moon Man për kinematografinë më të mirë.

Çmimi i “MTV” erdhi gjashtë muaj pasi Blue, Knowles-Carter, Saint Jhn dhe Wizkid fituan videon muzikore më të mirë për Brown Skin Girl në ndarjen e 63-të çmimeve “Grammy”.

Bashkëpunëtorët në këtë projekt jane: Wizkid, SAINt JHN dhe kinematografët e videove muzikore: Benoit Soler, Malik H. Sayeed, Mohammed Atta Ahmed, Santiago Gonzalez dhe Ryan Helfant.

Beyonce në intervistën e saj në Harper’s Bazaar të shtatorit foli pak për mënyrën sesi Blue tashmë po e përfshin kujdesin ndaj vetes në jetën e saj si mamaja e saj.

“Gjatë karantinës, unë kalova nga tepricat në krijimin e ritualeve pozitive, të nxjerra nga brezat e kaluar dhe duke vënë rrotullimin tim mbi gjërat,” tha Beyoncé. “Kam zbuluar CBD në turneun tim të fundit dhe kam përjetuar përfitimet e tij për dhimbjen dhe inflamacionin. Më ndihmoi me netët e mia të shqetësuara dhe agjitacionin që vjen nga pamundësia për të fjetur. Kam gjetur veti shëruese në mjaltë që përfitojnë mua dhe fëmijët e mi. Dhe tani jam duke ndërtuar një fermë kërpi dhe një mjaltë. Unë madje kam koshere në çatinë time! Dhe jam shumë e lumtur që vajzat e mia do të kenë shembullin e atyre ritualeve nga unë. Një nga momentet e mia më të kënaqshme si nënë është kur e gjeta Blue një ditë duke u zhytur në banjë me sytë e saj të mbyllur, duke përdorur përzierjet që krijova dhe duke marrë kohë për veten të dekompresohet dhe të jetë në paqe. Kam aq shumë për të ndarë ... dhe ka edhe shumë të tjera që do të vijnë së shpejti!”. /Zeri