Infektuar: 106538
Shëruar: 98223
Vdekur: 2213
Vajza e Princit William dhe Kate Middelton ka ditëlindjen e gjashtë

Vajza e Princit William dhe Kate Middelton ka ditëlindjen e gjashtë

Showbiz May 02, 2021 - 09:49

Princesha Charlotte ka ditëlindjen e saj të gjashtë, këtë të diel.

Prindërit e saj, Princi William dhe Dukesha Kate Middelton, i uruan ditëlindjen vajzës së tyre duke i publikuar një fotografi të rrallë të saj, në rrjete sociale.

“Princeshës Charlotte i urojmë ditëlindjen sot dhe sa më shumë lumturi”, shkruhet në fotografin e publikuar në Twitter nga Familja Mbretërore.

Fotografia e vajzës është realizuar nga nëna e saj Dukesha e Kembrixhit, Kate Middelton.