Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Shuma marramendëse që aktorja do marrë për rikthimin në “Sex and the City”

Shuma marramendëse që aktorja do marrë për rikthimin në “Sex and the City”

Showbiz January 13, 2021 - 16:33

Sarah Jessica Parker, e cila njoftoi zyrtarisht rikthimin e “Sex and the City”, do të fitojë shumën marramendëse prej 10 milionë dollarësh për miniserialin e ri.

“People” raporton se aktorja e famshme do të marrë 1 milion dollarë për secilën nga 10 seritë.

Kjo shumë, është shumë herë më e lartë, krahasuar me 275 mijë dollarë për seri që aktorja fitonte gjatë xhirimeve të “Sex and the City”, para disa vitesh.

Aktorja postoi një video nga Nju-Jorku, ku lexohej “And just like that”, titulli i ri i vazhdimit të serialit të famshëm, ndërsa në sfond dëgjohej zëri i Carrie Bradshaw.

Deri tani është konfirmuar prezenca e tri aktoreve kryesore Cynthia Nixon, Kristin Davis dhe Sarah Jessica Parker, që interpretojnë Carrien, Mirandën dhe Charlotte. E vetmja që mungon është Kim Cattrall, e njohur si Samanta./A2