Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Shqiptarja nga Parisi debuton me “Borëbardhën” në skenën muzikore

Shqiptarja nga Parisi debuton me “Borëbardhën” në skenën muzikore

Showbiz December 03, 2020 - 15:46

Një këngëtare e re pritet të debutojë shumë shpejtë në tregun muzikor shqiptar.

E lindur dhe rritur në Paris të Francës, Kaltrina Mehmeti pritet të sjell risi në tregun muzikor me këngën e saj debutuese “Borëbardha”, shkruan Zeri.info.

23-vjeçarja e cila është studente e juridikut në Paris dhe merret edhe me modelizëm, për këngën e parë ka bashkëpunuar me producentin “Rzon”, i cili mbanë vulën e shumë hiteve shqiptare.

Kaltrina deri tani nuk është pjesë e asnjë labeli shqiptar apo të huaj, ndërsa në një bisedë për “Zërin” ajo thotë se videoklipi i cili është xhiruar në Francë është realizuar nga një realizator i njohur i modës franceze, pasi siç thotë ajo ka dashur që përveç muzikës të shfaq edhe hobin e saj që është modelimi.

“Borëbardha” e Kaltrinës për të gjithë ata që e presin pritet të publikohet premierë të premten më 4 dhjetor nga ora 17:00./Zëri

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KALTRINA (@kaltrinamehmeti)