Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Radio Exeter ka ndaluar transmetimin e këngëve të Rita Orës

Radio Exeter ka ndaluar transmetimin e këngëve të Rita Orës

Showbiz December 03, 2020 - 14:14

Stacioni radiofonik Exeter ka ndaluar transmetimin e këngëve të Rita Orës në formë dënimi dhe revolte pasi theu rregullat e Covid-it dhe festoi me miqtë.

Rita kërkoi publikisht falje duke shkruar se e organizoi festën duke menduar që masat do zbuteshin, por nuk ndodhi ashtu.

Pagoi edhe gjobën prej 10 mijë paundësh, por as dëmshpërblimi monetar dhe as falja publike nuk kanë mjaftuar për drejtuesin e radios.

Prezantuesi i programit të mëngjesit tha: Po e fusim Ritën në listën e zezë. Në fund shtoi se vendimi është marrë për një kohë të paparashikueshme. / KultPlus