Infektuar: 35549
Shëruar: 21746
Vdekur: 939
Djali i Bobby Brownit u gjet i vdekur në moshën 28-vjeçare në shtëpinë e LA

Djali i Bobby Brownit u gjet i vdekur në moshën 28-vjeçare në shtëpinë e LA

Showbiz November 19, 2020 - 14:37

Djali i këngëtarit R&B Bobby Brown është gjetur i vdekur në Los Angeles, ka konfirmuar policia.

Bobby Brown Jr, 28 vjeç, u zbulua në shtëpinë e tij të mërkurën, pasi policia u thirr në një "urgjencë mjekësore"raporton BBC, transmeton Zeri.info

Asnjë shkak i vdekjes nuk dihet, por nuk ka asnjë dyshim për një lojë të ndyrë.

Vëllai i Brown Jr, Landon, bëri homazhe duke shpërndarë një foto bardh e zi të vëllait ose motrës së tij të ndjerë në Instagram, së bashku me mbishkrimin: "Të dua përgjithmonë Mbret".

E dashura e tij, Anna Reed, shkroi në Twitter: "Qiejt fituan një engjëll, por unë humba shokun timë të shpirtit".

Ashtu si babai i tij, Bobby Brown Jr ishte një interpretues dhe lansoi ënjë nga këngët e tij më të fundit, “Say Something” në Shtator.

Vdekja e tij është e fundit në një seri tragjedish personale që i ndodhin familjes.

Kjo vjen tetë vjet pasi njerka e tij Whitney Houston u mbyt aksidentalisht në një banjë, dhe pesë vjet gjysmë pasi që motra e tij 22-vjeçare Bobbi Kristina vdiq në rrethana të ngjashme.

Babai i tij, Brown Bobby Snr - hitet e të cilit përfshijnë My Prerogative, Every Little Step dhe Rock Wit'cha - ka pesë fëmijë që janë ende gjallë./Zëri