Infektuar: 9274
Shëruar: 5190
Vdekur: 269
Vdes aktorja Kelly Preston, gruaja e John Travoltës

Vdes aktorja Kelly Preston, gruaja e John Travoltës

Showbiz July 13, 2020 - 09:12

Kelly Preston, aktorja dhe gruaja e John Travoltës ka vdekur në moshën 57 vjeçare.

Travolta përmes një postimi në Instagram tregoi se Preston ka vdekur nga kanceri i gjirit.

Çifti ishin të martuar për më shumë se 20 vjet.

Travolta falënderoi punonjësit shëndetësorë që ishin kujdesur për gruan e tij “si dhe shumë miq që kanë qenë pranë saj”.

Djali i çiftit Jett Travolta vdiq në moshën 16 vjeçar në janar të vitit 2009 gjatë pushimeve familjare në Bahamas, raporton BBC.

Ai u gjet i vdekur në janar 2019 pasi pësoi një krizë dhe goditi kokën në vaskë në shtëpinë e tyre në Bahamas.

Ata kanë dy fëmijë të tjerë, Ella Bleu dhe Benjamin.

Karriera e aktrimit të Preston përfshiu roley në “Twins”, “From Dusk Till Dawn”, “Jerry Maguire” dhe “The Cat in the Hat”.

Ajo gjithashtu bashkëpunoi me burrin e saj në “Gotti”./TopChannel

Image