Habit reperja e famshme: Më mirë të vdes se të bëj vaksinën e koronavirusit

Habit reperja e famshme: Më mirë të vdes se të bëj vaksinën e koronavirusit

Showbiz March 26, 2020 - 20:12

Në të gjithë botën po punohet për të krijuar vaksinën që vret koronavirusin, por reperja britanike nuk po e pret aspak këtë.

Image

, e njohur si Mia ka deklaruar preferon vdekjen para vaksinës. 44-vjeçarja bazohet për këtë ide tek një ngjarje që i ka ndodhur djalit të saj 11-vjeçar kur ishte më i vogël.

Ikyhyd pati një reagim të keq ndaj një vaksine që duhet të bënte në vitet e para të jetës. Pavarësisht se pandemia e koronavirusit po merr mijëra jetë njerëzish çdo ditë, Mia bëri një postim në Twitter ku shkroi:

‘Në Amerikë më bënë që të vaksinoj fëmijën tim para se të hyjë në shkollë. Ishte diçka e vështirë. Nuk do e zgjidhja këtë si një nënë. Nuk dua ta përjetoj sërish. Ai u sëmur shumë keq dhe mjekët përdorën antibiotikë që ti ulnin temperaturën’.

 

Ndërsa në postimin e radhës tha se do të zgjidhte vdekjes para vaksinës. Të dyja postimet janë fshirë nga rrjeti social pasi shumë ndjekës u zemëruan me reagimin e saj, shkruan Metro.

Një prej fansave it ha se ishte më i zhgënjyer nga shkrimi i saj, se sa nga 2 albumet e fundit./noa.al