Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
 Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Showbiz March 25, 2020 - 10:44

Ka vdekur në moshën 85 vjeçare aktorja e dashur per publikun, Leze Qena, shkruan zeri.info.

Leze Qena lindi me 1 mars të vitit 1935 në Prizren. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas në Prishtinë.

Leze Qena qysh në moshë të re ka nisë me aktrim duke qenë kështu një ndër aktoret e para të Teatrit të Kosovës, e për të vazhduar kështu edhe me shumë role të ndryshme. Zëri