Aktivizohet Labinot Tahiri, ka një plan për tu mbrojtur nga koronavirusi

Aktivizohet Labinot Tahiri, ka një plan për tu mbrojtur nga koronavirusi

Showbiz February 25, 2020 - 20:29

Këngëtari Labinot Tahiri, ka reaguar pas rrëzikut që po i kanoset vendit nga koronavirusi.

Ish-deputeti, i cili është shumë aktiv edhe aktivitetet humanitare, po planifikon të sigurojë një sasi të konsiderueshme të maskave mbrojtëse nga koroanavirui dhe ato t’i shprendaj falas, transmeton Zëri.info

“Nëse vertet del që ka diqka serioze në vendin tonë lidhur me koronavirusin, ne qysh sot mendojmë ti sigurojë 15000 maska pêr t’ju dhuruar qytetarëve sa nuk janê shtrejtuar ato! Me e rendesishme do të ishte nëpër shkolla që ti dhurojmë!”, ka shkruar Tahiri në rrjetet sociale.

Këngëtari ka uruar që ky virus të mos e prek Kosovën./ZERI/