Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Përmbytet shtëpia e George dhe Amal Clooney nga stuhia që goditi Anglinë

Përmbytet shtëpia e George dhe Amal Clooney nga stuhia që goditi Anglinë

Showbiz February 22, 2020 - 08:55

Stuhia e fortë që goditi Anglinë këtë javë ka shaktuar dëme të mëdha materiale.

Vila 12 milionë paund e George dhe Amal Clooney-t në Bekshirë është përmbytur nga stuhia Denis. Uji ka shkuar deri në oborrin e tyre, ka mbuluar gjithë fushën e tenisit, verandën e shtëpisë e cila tani lundron nën ujë.

Rezidenca e tyre është e shekullit të XVII dhe ndodhet mes një ishulli.

Kjo nuk është hera e parë që studia e godet. Edhe në 2016-ën oborri e tyre e pësoi një përmbytje. Në atë kohë familja bashkë me binjakët e tyre të vegjël u transferuan në një shtëpi tjetër pasi rinovimi i shtëpisë mori 18 muaj.

Image