Mjekja më e veçantë në botë, pacientët 'vdesin' për të

Mjekja më e veçantë në botë, pacientët 'vdesin' për të

Showbiz February 21, 2020 - 13:03
Lajmet e fundit nga showbizi

Sarah Gray, një mjeke 31-vjeçare dhe njëkohësisht “Mjeku/Mjekja me më shumë tatuazhe në botë”, është shembulli më i mirë  që nuk mund të gjykosh një libër nga kopertina e tij.

Për më tepër, pamja e saj e pazakontë ndonjëherë e ndihmon edhe kur punon me pacientë. Ajo ka kombinuar dashurinë e saj për artin dhe mjekësinë.

Dr. Sarah e përcakton veten si mjekja më e gjallë që punon në Spitalin “Royal Adelaide”, ku po zhvillon  praktikën, pasi është drejt rrugës për t’u bërë një kirurge ortopede. Si një ish-modele e revistës “Inked Australia/Zelanda e Re” dhe Miss “Inked Australia”, Sara u bë e njohur vite më parë dhe tani ka mijëra ndjekës në mediat sociale. Kur u pyet se si ndikon pamjen e pazakontë në punën e saj, Sara përgjigjet se ndonjëherë mund të jetë një pikë e mirë bisedimi, veçanërisht për brezin e ri, herë pas here thyen akullin.

Image

Image

Image

Image