Infektuar: 3178
Shëruar: 1824
Vdekur: 64
Tragjedi: Deshi të bënte një fotografi nga shkëmbi, vdes modelja 21 vjeçe

Tragjedi: Deshi të bënte një fotografi nga shkëmbi, vdes modelja 21 vjeçe

Showbiz January 14, 2020 - 12:16

Fundin tragjik e ka gjetur modelja 21 vjeçare e cila deshi të shkrepte një fotgrafi nga një vend jo shumë i përshtatshëm, transmeton Gazeta Metro.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur të dielën  në Sidnei. Madalyn Davis ishte duke festuar me shoqërinë e sja  në plazhin “Diamond”, por në orët e para të mëngjesit ata janë ngjitur në një shkëmb 30 metra të lartë vetëm për të shkrepur një fotografi.

Vendi ishte i rrethuar nga autoritete si vend i rrezikshëm, por ajpo prap se prap u ofryua shumë afër gardhit dhe duke mos e mbajtur barazpeshën ra dhe u rrëzua. Dhe si pasoj e kësaj ajo mbeti pa jetë.

Autoritetet kompetente e kanë gjetur trupin e saj vetëm 4 orë pas rastit.

Ndryshe ky shkëmb njihet si shkëmbi i vdekjes ku disa persona kanë vdekur.

Image