Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Bukuroshet e 'Miss Universe' përshendesin Kosovën (Video)

Bukuroshet e 'Miss Universe' përshendesin Kosovën (Video)

Showbiz December 02, 2019 - 20:49
Detaje

Gara më e madhe e bukurisë në botë, këtë vit mbahet më 9 dhjetor në Atalanta të SHBA-së.

Tash e disa vite në këtë garë prezentohet edhe Kosova, ndërsa këtë vit vendi ynë përfaqësohet nga bukuroshja Fatbardha Hoxha.

Bukuroshja kosovare, bashkë me bukuroshet tjera nga vende të ndryshme të botës, ka bërë një përshendetje speciale për për Kosovën.

Bukuroshet e Universit shihen në një video duke përshendetur Kosovën, ndërsa përfaqeseuset nga Kosova dhe Shqipëria bëjnë simbolin e shqiponjës me duar.