Infektuar: 3178
Shëruar: 1824
Vdekur: 64
Drake i futet biznesit të kanabisit

Drake i futet biznesit të kanabisit

Showbiz November 08, 2019 - 10:35
detajet

Drake është i famshmi i fundit që i është futur në biznesin e kanabisit.

Industria në rritje e kanabisit të Amerikës së Veriut  dhe veçanërisht, sektori në rritje i CBD është bërë një aferë me një qilim të kuq me të famshëm dhe atletë që janë nënshkruar për të ngritur një markë apo një tjetër, shkruan CNN, transmeton lajmi.net

Të enjten, Aubrey Drake Graham, i njohur më së miri si artisti Drake , u bashkua me gjigantin kanadez të kanabisit Canopy Groëth për të lansuar prodhuesin e kanabisit të kompanisë More Life Rritja në qytetin e lindjes së tij në Toronto.

Drake bashkohet me një valë në rritje të të famshmëve që janë rreshtuar me industrinë e kanabisit duke shitur produkte, duke u bashkuar me bordet e korporatave, ose, në këtë rast, duke krijuar një biznes me ndërmarrje të përbashkët.

“Mundësia për t’u partnerizuar me një kompani të klasit botëror si Rritja Canopy në një shkallë globale është vërtet emocionuese,” tha Drake të enjten në një deklaratë.”