Një vit nga publikimi i “Sweet but Psycho”, Ava Max flet për sukseset e kësaj kënge

Një vit nga publikimi i “Sweet but Psycho”, Ava Max flet për sukseset e kësaj kënge

Showbiz August 18, 2019 - 09:36
Lexoni detajet

Ava Max është artiste shqiptare që çdo ditë po ngjitet hapave të suksesit në botë.  

Ava Max një vit më parë publikoi këngën me titull “Sweet but Psycho”, projekt ky që i solli shumë suksese asaj, shkruan lajmi.net.

Këtë gjë e tregon vetë këngëtarja, e cila përmes një videoje ka përmbledhur sukseset e kësaj kënge brenda një viti.

“Sweet but Psycho” gjatë gjithë vitit është shikuar 400 milionë herë në YouTube dhe dëgjuar 650 milionë herë në Spotify si dhe u rendit e dhjeta në “Billboard Hot 100”.

“Wow, çfarë viti i çmendur. “Sweet por Psycho” është bërë zyrtarisht 1 vjeç. Ndjehem sikur dje isha në dyshemenë e kuzhinës time natën që kënga doli pikërisht në mesnatë, duke qarë në pritje. Unë isha nervoz, e ngazëllyer,  e mbushur me një përzierje të shumë emocioneve të ndryshme. Në thelb isha duke hedhur një këngë që konsiderohej si “super pop”, disi me një goditje të fortë në peisazhin e sotëm muzikor. E dija që njerëzit ose do ta donin atë ose do ta urrejnë atë, por duket se njerëzit ishin më se të gatshëm për të dhe e përqafuan atë më shumë nga sa mund të kisha shpresuar ndonjëherë. Dhe unë kam më shumë për ju. Faleminderit që gjithmonë keni qenë në anën time”, janë fjalët e Ava Max.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wow, what an insane year!!! “Sweet but Psycho” has officially turned 1 year old. ëThank you for all the bday wishes... it feels like just yesterday I was on my kitchen floor the night the song came out at exactly midnight, crying in anticipation. I was nervous, I was excited, I was filled with a mix of so many different emotions. Essentially I was putting a song out that was considered “super pop”, somewhat of a sore thumb in today’s current music landscape. I am unapologetically pop - that is me. I knew people would either love it or hate it but it looks like people were more than ready for it and embraced it more than I could have ever hoped for. And I have more for you :) I love you Avatars. With all my heart. Thank you for always being by my side. Xë

A post shared by Ava Max (@avamax) on