Alban Skenderaj me koncert madhështorë në Prishtinë

Alban Skenderaj me koncert madhështorë në Prishtinë

Showbiz maj 25, 2019 - 18:14
Lexoni detajet

Këngëtari i njohur nga Shqipëria, Alban Skenderaj përmes një postimi në rrjetet sociale ka informuar të gjithë se do të mbajë koncert në Kosovë.

Koncerti “Hapësira e një ëndrre” do të mbahet më 19 qershor në sallën 1 Tetori. Ky koncert për këngëtarine është një ëndërr, e cila po bëhet realitet pas një pune të madhe. Albani këtë koncert e ka cilësuar si një moment kulmor i karrieres së tij si dhe një pikë arritje teper të rendesishme të jetës së tij.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Me ne fund! “Hapsira e nje endrre” ne Kosove! Nje enderr qe behet realitet. Kemi shume kohe qe punojme per kete koncert dhe me ne fund jam i lumtur t’ju njoftoj se me date 19 qershor “Hapsira e nje endrre” do te fluturoje per ne Prishtine dhe do te aterroje ne Sallen “1 Tetori“. E mbushur me shume se kurre me dashuri, emocion dhe muzike per te gjithe publikun e Kosoves. Ky koncert do te jete nje moment kulmor i karrieres time dhe nje pike arritje teper e rendesishme e jetes time. Ashtu si ne Tirane edhe ne Prishtine ky koncert do te shoqerohet nga nje orkester e plote simfonike me orkestrime nga repertori im te konceptuara enkas per kete event. Ne kete distance kohore nga koncerti i Tiranes ka patur shume zhvillime dhe kenge te reja nga une ndaj ky event do te kete risi dhe surpriza si ne repertor ashtu dhe ne bashkepunime. Shume shpejt do kete detaje dhe info te tjera rreth koncertit. Me shume dashuri. Albani. #HapsiraENjeEndrre #Kosove #Prishtine #19Qershor #Salla1Tetori

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on