Infektuar: 1038
Shëruar: 791
Vdekur: 30
The Guardian shkruan për Rita Orën: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyeshme

The Guardian shkruan për Rita Orën: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyeshme

Showbiz May 23, 2019 - 14:57
Lajmet nga showbizi

Në epokën e ekonomisë së koncerteve të kontratave dhe natyra e ngutjes  për biznesin, bën që puna e dikujt të hiqet me ndërprerje, shkruan ‘The Guardian‘ përcjellë GazetaBlic.

Edhe këngëtarja e lindur në Kosovë Rita Ora mori aktivitete të shumta jashtëshkollore pas debutimit të saj në vitin 2012: veprimi, modelimi dhe prezantimi vetëm sa arriti të mbante kokën mbi parmakun e pop-kulturës.

Qëndrueshmëria e saj është e admirueshme – ajo kohët e fundit u bë artistja britanike me më shumë UK Top 10 në histori, pavarësisht se nuk lëshoi një album të plotë për gjashtë vjet.

Koha e dhimbshme që duhej për të nxjerrë rekordin e saj të dytë po festohet më mirë se sa të ankohej në natën e hapjes së turneut të parë të Arenës në Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo kalon një 90 minuta me performancë të jashtëzakonshme në koncerte.

Ora lëviz me besim dhe këndon me përpikëri, duke mbajtur rutinat e gjalla, shpesh provokative në vallëzim.

Ajo gjithashtu punon me turmë, duke iu bërë thirrje fansave për të kënduar me të si krijon një atmosferë të veçantë.

Rita, në koncertin e radhës ishte veshur me veshje kuq dhe zi ajo dukej e mahnitshme.

Image