Papritmas vdes aktorja e re

Papritmas vdes aktorja e re

Showbiz prill 19, 2019 - 12:26
Lexoni detajet

Aktorja Mya-Lecia Naylor ka vdekur më 7 prill, mirëpo lajmi për vdekjen e saj është bërë i ditur vetëm tani në kanalin për fëmijë CBBC. Shkaku i vdekjes së aktores 17-vjeçare ende nuk është konstatuar, përcjell "Zëri.info".

Mya ka luajtur në seritë “Almost Never” dhe “Millie Inbetween”, ndërsa rolin e parë e ka luajtur kur ishte vetëm njëvjeçare në serinë “That is Fantastic”.

Image

Ajo ka sprovuar veten edhe si manekine, por edhe si këngëtare në grupin “Angels 'N Bandits”. Ajo kishte bërë një pauzë të madhe mes viteve 2004 dhe 2011, por pasi ishte kthyer ajo kishte arritur të paraqitet në disa role kryesore në seri të ndryshme.

Ajo ka aktruar në filmat si “Cloud Atlas” dhe “Code Red”, ndërsa është dashur të luajë edhe në filmin “The Witcher”./ZERI