Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Dua Lipa uron në mënyrë të veçantë pavarësinë

Dua Lipa uron në mënyrë të veçantë pavarësinë

Showbiz February 17, 2019 - 14:48
Lexo detajet

Dua Lipa ka uruar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, duke shprehur dashurinë për vendin në gjuhën shqipe.

Dua Lipa ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në Instagram, përmes së cilës uroi shqiptarët për përvjetorin e pavarësisë.

“Nga Kosova në botë. Urime dita e pavarësisë!! Ju duaaaaa  [ë] [ë]  faleminderit @dualipakaz për këtë foto”, ka shkruar këngëtarja.

Kujtojmë që Dua Lipa është njëra prej artisteve nga Kosova që çdo ditë na bën krenare në botë.

Ditë më parë, këngëtarja u bë shqiptarja e parë që arriti të fitojë dy çmime në “Grammy Awards”, atë për “Artisten më të mirë të re” dhe “Këngën më të mirë në zhanrin dance”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

From Kosovo to the world. Happy Independence Day!! Ju duaaaaa ë thank you @dualipakaz for this edit xx

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on