Një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë
Foto: Laura Hasani

Një rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

Shëndetësi November 22, 2022 - 12:21

Pas dy ditësh pa asnjë rast pozitiv me COVID-19, sot ka rezultuar një person me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga 26 testimet e bëra në 24 orët e fundit, një person ka rezultuar pozitiv me COVID-19 në vendin tonë, transmeton Zeri.info.

Po ashtu 23 persona janë vaksinuar gjatë këtyre orëve dhe nuk ka asnjë të shëruar.

Aktualisht ne Kosovë është vetëm një rast aktiv. /Zëri