Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Të mirat e çajit të kamomilit

Të mirat e çajit të kamomilit

Shëndetësi January 02, 2021 - 22:30

Çaji kamomile është një pije jashtzakonisht e shëndetshme dhe ka fuqinë e vet të kurojë një numër sëmundjesh.

Nganjëherë ka edhe efekte anësore por nëse e konsumoni me kujdes do të përfitoni shumë të mira, ngase çaji kamomile:

Lufton pagjumësinë dhe vepron si qetësues

Ndihmon në imunitet

Përdorimi gjatë ciklit menstrual dhe kundër tensionit

Problemet me lëkurën

Dhimbjet e gojës./EO