Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Kjo është kura nëse mëlçia është dëmtuar nga hepatiti C

Kjo është kura nëse mëlçia është dëmtuar nga hepatiti C

Shëndetësi August 06, 2020 - 12:40

Mëlçia është një organ në trupin e njeriut që shumica e njerëzve harrojnë të kujdesen.

Nëse vuani nga Hepatiti C, është e nevojshme të mbroni mëlçinë nga dëmtimet e mëtejshme.

Hepatiti C është shkaku kryesor i sëmundjes ekstreme të mëlçisë (cirroza) dhe kancerit të mëlçisë të cilat të dyja mund të jenë vdekjeprurëse.

Ka shumë ushqime që mund të ndihmojnë pastrimin e mëlçisë natyrisht duke stimuluar aftësinë e saj natyrale për të pastruar mbeturinat toksike brenda trupit.

Ja një përzierje që funksionon:

Përbërësit:

Lëng limoni

Lëng portokalli

Mente të freskët

1 litër ujë

Mjaltë organik

Përgatitja:

Vendosni ujin në një tenxhere dhe ngroheni derisa të valojë. Shtoni gjethet e mentes dhe valojeni për 5 minuta të tjera.

Hiqeni atë nga zjarri lëreni të ftohet për disa minuta pastaj shtoni limonin dhe lëngun e portokallit, shkruan supershendeti. Trazojeni dhe në fund hidhni mjaltin. Konsumoni këtë përzierje të ftohtë ose të ngrohtë.

Ajo pastron mëlçinë tuaj dhe ndërkohë gjithmonë sigurohuni që të hani ushqime të shëndetshme.