Stina e mushkonjave po vjen, ky është ilaçi natyral kundër tyre

Stina e mushkonjave po vjen, ky është ilaçi natyral kundër tyre

Shëndetësi February 22, 2020 - 09:33

Si ta trajtoni kruajtjen e bezdisshme me banane.

Po fillon sezoni i mushkonjave, që do të thotë vetëm një kafshim i mushkonjave dhe fillon kruajtja e bezdisshme e lëkurës, raporton “7news”, transmeton lajmi.net.

Por tani një truk i ri, zgjuarsi për qetësimin e kafshimeve të bezdisshme të kruajtjes është duke përfshirë internetin, dhe gjithçka që ju nevojitet është një banane.

Shoqata Mbështetëse ME / CFS / FM e Queensland ndau se si fërkimi me lëkurën e një bananeje në pjesën e kafshimit nga mushkonjat mund të qetësojë kruajtjen dhe dhimbjen.

A e dini se lëkura e bananes është e mirë për kafshimet nga mushkonjat? Histori e vërtetë! Ju nuk e keni idenë se sa herë më ka shpëtuar ky truk, thuhet në një postim.

Thjesht merr lëvoren e bananes dhe fërkoje pjesën e kafshuar disa herë. Kruajtja zhduket super shpejtë.