Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Konsumojeni këtë pije para se të flini nëse dëshironi të hiqni dhjamin në bark

Konsumojeni këtë pije para se të flini nëse dëshironi të hiqni dhjamin në bark

Shëndetësi November 14, 2019 - 10:29
Detajet

Në mesin e shumë pijeve, të cilat janë dietike si dhe ndihmojnë në heqjen e yndyrës në pjesën e barkut, është edhe ajo të cilën do t’ua prezantojmë më poshtë.

Kjo pije ka një shije shumë të mirë, është shumë e shëndetshme si dhe ndihmon në djegien e dhjamit. Ajo përbëhet nga këta përbërës:

Një kastravec

Një tufë majdanoz

Një limon

Një lugë uthull

Një lugë aloe vera

Gjysmë gote ujë

Përgatitja e kësaj pije bëhet duke përdorur një mikser dore dhe duke i përzier këto përbërës së bashku. Është e këshillueshme, që këtë pije ta përdorni çdo natë para se të flini për një muaj dhe do t’i vëreni efektet.