Vera në Greqi me çmime ekskluzive

Vera në Greqi me çmime ekskluzive

Lifestyle July 18, 2022 - 14:00

Kompania Eurokoha ka përgatitur një paketë pushimesh për disa prej resorteve më të mira në Greqi me çmime ekskluzive.

Më poshtë jua prezantojmë disa prej resorteve me ofertat për 5 net pushime në Greqi, të cilat mund të rezervonu qysh TANI!

Alexandros Palace / 525€ për person

Alexandros Palace ndodhet në një shpat të gjelbëruar në zonën e Tripitit dhe krenohet me një plazh privat, një qendër Wellness dhe një fushë tenisi. Ajo ofron strehim elegant dhe një shumëllojshmëri opsionesh ngrënieje.

Dhomat dhe suitat në Alexandros janë me ajër të kondicionuar dhe shijojnë pamjet e pishinës, kopshtit ose malit Athos nga ballkoni i tyre.

Mysafirët mund të kënaqen me masazh dhe trajtime bukurie në spa-në e hotelit, i cili përfshin një vaskë të nxehtë, pishinë të brendshme dhe banjë me avull.

Alexandros Palace ka gjithashtu një pishinë të hapur dhe një pishinë të veçantë për fëmijë.

Në restorantin e hotelit shërbehet kuzhina mesdhetare dhe ndërkombëtare. Mysafirët mund të shijojnë pije freskuese dhe kokteje ekzotike në një nga 4 baret, duke përfshirë një bar në natyrë me pamje panoramike të detit.

Hotel Kriopigi / 495€ për person

Hoteli i famshëm Kriopigi ndodhet në gadishullin e Kasandrës në Halkidiki të Greqisë. Është një resort pushimi i vendosur pranë fshatit Kriopigi.

E ndërtuar në vendin më të privilegjuar të fshatit, në 120 m lartësi, buzë pyllit, ofron pamje të pakufizuar në gjirin e Toroneos dhe të gjithë zonën e Sithonisë.

Hotel Kriopigi është ndërtuar në përputhje me stilin arkitekturor vendas dhe ka dhoma, apartamente familjare dhe suita junior të pajisura plotësisht duke ofruar të gjitha komoditetet e nevojshme për një qëndrim të këndshëm gjatë pushimeve tuaja në Halkidiki.

Kassandra, gadishulli më perëndimor i Greqisë, është i njohur për bukurinë e saj të ruajtur natyrore, jetën e natës tërheqëse, festivalet vjetore dhe mundësitë e pafundme argëtuese.

Pas aktiviteteve të mrekullueshme të ditës dhe të natës, ambientet e akomodimit që ofrojnë ushqim për të gjitha llojet e udhëtarëve do të kujdesen për pushimin tuaj të merituar.

Ndërsa përshkoni vijën bregdetare të Kasandrës, e cila spërkatet nga ujërat akuamarinë të Egjeut të Veriut, do të magjepseni nga gjithçka që shihni midis bukurisë së pacenuar dhe të egër të Kasandrës veriore, detit të gjelbërimit në lindje dhe objekteve argëtuese në perendimi.

Bare të shumta plazhi mbulojnë vijën bregdetare, plazhet me flamur blu dhe kapelet e pyllëzuara të të cilëve depërtojnë në detin e mrekullueshëm.

Hanioti Grandotel Hotel / 429€ për person

I vendosur në plazhin e Haniotit, Hanioti Grandotel me 4 yje përmban një restorant dhe një bar. Shtretër dielli dhe çadra janë në dispozicion pranë pishinës me ujë të ëmbël dhe në plazh.

Dhomat e ndritshme dhe të ajrosura vijnë me ballkon me pamje nga deti ose fshati. Secili është me ajër të kondicionuar dhe i pajisur me dysheme me pllaka të ftohtë. Pajisjet në dhomë përfshijnë një TV satelitor me kanale muzikore, kasafortë dhe frigorifer.

Mëngjesi, dreka dhe darka mund të shijohen në restorantin e hotelit me pamje nga deti. Mysafirët mund të pushojnë pranë pishinës dhe të shijojnë diellin, së bashku me një pije ose meze të lehtë.

Hanioti GrandOtel ofron ambiente për sporte ujore, është gjithashtu e njohur për plazhet me rërë dhe qendrën e njohur tregtare,

Çiftet e pëlqejnë veçanërisht vendndodhjen - ata e vlerësuan atë me 9.1 për një udhëtim me dy persona.

Xenios Anastasia Resort & Spa / 495€ për person

I vendosur në Stalis në pjesën verilindore të ishullit të Kretës, Hotel Anastasia është i rrethuar nga vendkalime të bukura të lulëzuara me dhoma hoteli të vendosura në mjediset e tij.

Përveç një vendndodhjeje të shkëlqyer, hoteli është krijuar për të ofruar një udhëtim në kënaqësitë lokale përmes programit Half Board që rekomandon për qëndrimin tuaj, duke përfshirë 3 pishina me ujë të freskët, restorant dhe bar pishinë me ushqime të përditshme dhe orë të lumtura me argëtim të përditshëm dhe një klub për fëmijë.

Kjo pronë do të tërheqë çiftet dhe familjet njësoj, duke kërkuar një pushim relaksues me një gamë të madhe lehtësish dhe vëmendje të shkëlqyer ndaj detajeve.

Akomodimi me cilësi të lartë, një gamë e pakrahasueshme shërbimesh dhe lehtësish, të kombinuara me mikpritjen tradicionale të Kretës e bëjnë Hotel Anastasia zgjedhjen më të mirë për pushimet tuaja të shumëpritura.

Na lejoni të ndajmë me ju këtë pjesë të vogël të fshehur të parajsës. Hotel Anastasia garanton përvoja autentike, të paharrueshme në një mjedis të këndshëm unik.