Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Viti i Ri në pandemi, ja disa ide për festë

Viti i Ri në pandemi, ja disa ide për festë

Lifestyle December 30, 2020 - 18:59

Edhe nëse planet tuaja të Vitit të Ri janë  ndryshe sivjet  për shkak të COVID-19, ju përsëri mund të kënaqeni në shtëpi në natën e ndërrimit të motmoteve.

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, mënyra më e sigurt për të festuar vitin e ri është të kremtuarit në shtëpi me njerëzit që jetojnë me ju, ose praktikisht me miqtë dhe familjen, shkruan Times  Herald.

Këtu janë disa ide për të festuar natën e Vitit të Ri në mënyrë të sigurt në shtëpi.

 • Bëni festime virtuale
 • Merrni pjesë në një koncert virtual ose shfaqje.
 • Planifikoni një numërim mbrapa virtual deri në mesnatë me miqtë.
 • Shijoni një darkë apo ëmbëlsirë virtuale me miqtë dhe familjen.
 • Planifikoni një aheng të Vitit të Ri për njerëzit me të cilët jetoni.
 • Dekoroni, bëni muzikë dhe vallëzoni me njerëzit me të cilët jetoni.
 • Planifikoni një vakt ose ëmbëlsirë të veçantë me familjen tuaj.
 • Njerëzit që jetojnë me njëri-tjetrin mund të qëndrojnë para shtëpisë së tyre dhe të brohorasin së bashku në mesnatë.

 Ide të tjera

 • Shikoni një shfaqje të drejtpërdrejtë të ndezjes së fishekzjarreve, koncert ose program tjetër të Vitit të Ri nga shtëpia juaj,
 • Kujdesuni për veten dhe bëni diçka që ju pëlqen, siç është leximi i një libri ose shëtitja.
 • Merrni një ushqim të veçantë nga një restorant lokal për ta ndarë me familjen tuaj./Prive