Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Nga bishtat e qershive zieni çaj dhe pini çdo ditë: Shpëtim nga problemet me fshikëzën dhe veshkat

Nga bishtat e qershive zieni çaj dhe pini çdo ditë: Shpëtim nga problemet me fshikëzën dhe veshkat

Lifestyle May 28, 2020 - 12:22

Pema e preferuar e muajit maj – qershitë, filluan sezonin e tyre dhe tashmë po kënaqemi me frytet e para të shijshme

Megjithatë, të gjithë i hedhim bishtat e tyre, duke mos e ditur që janë shumë shëruese!

Në të vërtetë, bishtat e qershive janë shumë të mirë për veshkat dhe kanalet urinare, por mund të ndihmojnë edhe në rastin e gurëve në veshka, transmeton Telegrafi.

Përgatitet shumë thjesht, por kërkohet që bishtat të thahen mirë në diell, pastaj në një litër ujë zihet në grusht bishta.

Lëngu i mbuluar me kapak duhet të qëndrojnë një orë dhe pastaj të kullohet.

Pihet 3 – 4 herë në ditë.

Çaji mund të ëmbëlsohet me mjaltë