Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Niseni mëngjesin me shegë këto ditë të ftohta

Niseni mëngjesin me shegë këto ditë të ftohta

Lifestyle December 05, 2019 - 08:44
Detajet

Dimri po afron dhe temperaturat e ulta tashmë janë prezente.

Ju duhet më shumë vitamine C për tu mbrojtur nga gripi.

Shega është e pasuruar me antioksidant dhe siguron 40% të dozës ditore të vitaminës C që është e nevojshme plus limoni dhe portokalli gjithashtu.

Vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe i perzieni për 30 sekonda.

Përbërësit

8 gjethe spinaq
1 filxhan shege
1 banane
½ limoni i shtydhur
1 filxhan leng portokalli
1 lugë fara liri
Ujë deri në shenjen max