10 ushqime që duhet të shmangni për një bark të sheshtë

10 ushqime që duhet të shmangni për një bark të sheshtë

Lifestyle August 22, 2019 - 13:25
Lexoni detajet

Të gjithë duam të kemi një bark të sheshtë, por ju e dini se yndyra e barkut është më e vështirë për t’u hequr se çdo gjë tjetër.

Edhe pse stërviteni, përpiqeni të miratoni zakone të shëndetshme diete, sërish nuk  shihni rezultate të dukshme në pasqyrë. Yndyra kokëfortë është ende atje në bark, dhe nuk ka ndërmend të shkojë gjëkundi. Ja çfarë duhet të bëni për ta larguar atë njëherë e përgjithmonë:

1.Shmangni pijet alkolike

2.Hiqni dorë nga pijet e ëmbla me gaz

3.Mos blini çimçakëz

4.Përdorni sa më pak kripë në ushqime

5.Thuajuni “Lamtumirë” ushqimeve të shpejta

6.Harrojeni majonezin

7.Thuajuni “Jo” patateve të skuqura

8.S’ka më akullore

9.Mos hani ushqime që ju fryjnë barkun (fasulet)

10.Mos u gënjeni me produktet që thonë se jane “pa sheqer”