Doni bark të rrafshët pa dhjam, provojeni këtë pije!

Doni bark të rrafshët pa dhjam, provojeni këtë pije!

Lifestyle shkurt 15, 2019 - 11:08
Lexo Detajet

Nëse keni për qëllim t’i hiqni qafe shtresat e tepërta të dhjamit nga stomakut, ju sugjerojmë të provoni këtë pije të thjeshtë. E tëra që ju nevojitet për heqjen e dhjamit nga stomaku janë: tri lugë mjaltë, dy lugë uthull molle, një filxhan lëng i freskët qitroje, shkruan gazeta "Zëri".

Të gjitha së bashku vendosni në mikser dhe miksoni mirë. Këtë lëng e konsumoni para drekës ose para darkës gjatë 7 ditëve dhe pastaj bëni një pauzë prej shtatë ditëve.

Nëse është e nevojshme këtë tretman përsëriteni derisa të arrini rezultatet e dëshiruara. Nëse nuk jeni adhurues i qitros, mund ta zëvendësoni me lëng të freskët portokalli. Në të vërtetë kjo pije funksionon në atë mënyrë që eliminon yndyrën dhe ujin e tepërt nga organizmi. Në të njëjtën kohë, ky lëng përmirëson edhe funksionimin e trurit, të shikimin dhe të kujtesën./Zeri/