Ilaçi popullor që duhet ta provoni patjetër nëse doni ta lini duhanin

Ilaçi popullor që duhet ta provoni patjetër nëse doni ta lini duhanin

Lifestyle shkurt 10, 2019 - 21:30
Lexo detajet!

Pirja e duhanit është një nga problemet kryesore të këtij shekulli, shkatërron shëndetin në një mënyrë të ashpër, veçanërisht frymëmarrjen.

Prandaj, është e nevojshme menjëherë për të pastruar mushkëritë. Kjo duhet të bëhet nga të gjithë, pa marrë parasysh se a pinë cigare apo jo. Për shkak se dëmi i duhanpirësve pasiv është gjithashtu i madh.

Kur një person nuk pi duhan dhe qëndron pranë një duhanpirësi, ai thith të paktën gjysmën e asaj që pi duhanpirësi. Edhe kanceri i mushkërive mund të zhvillohet edhe te ai.

Ja se si ta përgatisim këtë ilaç:

Mblidhni disa gjethe delli dhe vendosni ato në një kavanoz. Hidheni mbi bimë 1/2 litra ujë të ngrohtë. Mbylleni mirë kavanozin dhe lëreni për 2 orë. Mos e fusni në frigorifer, ky ilaç ka nevoj për temperaturë dhome.

Pas 120 minutash, hapni kavanozin, kullojeni dhe pini këtë  ilaç. Ju mund ta përcaktoni vetë se cila të jetë dozën dhe sa shpesh dëshironi ta marrni atë. Është e rëndësishme të dini vetëm se sasia e përgatitur duhet të konsumohet deri në fund të ditës.

Ditën e ardhshme duhet ta përgatitni të freskët. Ky ilaç mund të pihet për deri në tre muaj rresht. Pastaj, duhet bërë një pauzë. Gjatë kësaj pauze, nuk do të jetë e keqe nëse bisedoni me mjekun tuaj për efektin e ilaçi popullorë.

Është mirë të bëni radiografi të mushkërive. Kjo barishte jo vetëm që pastron, por gjithashtu e shtyn personin ta lëj vetë cigaren. Kjo e bën atë intolerant ndaj nikotinës, kështu që nevoja për pirjen e cigares mbetet në të kaluarën.

Një tjetër përparësi e këtij ilaçi është që ajo të e largonë urinë. Gjatë trajtimit, nuk keni nevojë për shumë ushqim. Mund të hani pak. Kjo rezulton në humbje peshe dhe pas 3 muajsh ju jo vetëm që do të keni frymëmarrje më të mirë, por edhe do të keni më pak peshë. Bëni këtë pastrim të mushkërive dhe do të ndiheni sikur keni lindur përsëri.