Si të dobësoheni për vetëm pesë ditë

Si të dobësoheni për vetëm pesë ditë

Lifestyle maj 21, 2018 - 15:39
Nëse doni të reduktoni peshën e përgjithshme, kjo është zgjidhja e duhur për ju

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. 

Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të gjakut, diabet, sëmundje të zemrës, çrregullimet të stomakut etj.

Obeziteti është një kërcënim serioz për zemrën, veshkat, mëlçinë, gjunjët dhe nyjet.

Pesha normale e trupit është thelbësore për një trup dhe mendje të shëndetshme.

Nëse doni të reduktoni peshën e përgjithshme, kjo është zgjidhja e duhur për ju.

Përbërësit:

60 gram majdanoz

1 limon

300 ml ujë

Si përgatitet dhe përdoret:

Së pari, shtrydhni limonin dhe hidheni lëngun në një tas.

Më pas grini imët majdanozin.

Hidheni në lëngun e limonit sëbashku me ujin.
Përziejini mirë.

Pijeni në mëngjes për 5 ditë.

Më pas bëni 10 ditë pushim.

Përsëriteni të gjithë procedurën nëse është e nevojshme.

Kjo pije nxit metabolizmin dhe procesin e djegies së dhjamit, siguron energji, vitamina dhe minerale si dhe eliminon toksinat e tepërta nga trupi juaj, transmeton kuzhinashqiptare.com.

Majdanozi vepron si një diuretik, që do të thotë se eliminon lëngjet e tepërta nga organizmi.